Hamak do Twojej sypialni: Poczuj się jak na wakacjach we własnym domu

image

Letni dzień ze świeżą zielenią i delikatnym rytmem szeleszczących gałęzi drzew. Czy to właśnie czujesz? Pewnie nie możecie się doczekać! My też się cieszymy! To błogie lenistwo to sama radość! Trudno przebić uczucie leżenia w hamaku i czytania ulubionej książki, jednocześnie przenosząc się do świata fantazji. Hamak to synonim relaksu i wakacji na świeżym powietrzu, czy to w ogrodzie, na tarasie, czy w domu. Nasze tarasy od kilku sezonów są urządzone w taki sam sposób jak nasze salony. Kiedy kończy się lato, przenosimy bambusowe krzesła, stoły i hamaki do pokoju. Pokażemy Wam jak udekorować pokój hamakiem , w tym jak go ustawić i jak powiesić.

Hamak do pokoju: Jakie są jego rodzaje?

Chociaż hamak był używany przez wieki na różnych kontynentach, w różnych kulturach, jego wygląd i zastosowanie były różne. Dziś hamaki można znaleźć w wielu częściach globu. Często są one ręcznie szyte, lub plecione i stanowią piękną ozdobę ogrodów i wnętrz. Istnieje wiele rodzajów hamaków. Wynika to przede wszystkim z materiału, z którego jest wykonany.

  1. Hamak brazylijski

    Wygodny, wykonany z grubej, wytrzymałej tkaniny bawełnianej. Zazwyczaj w pięknych, żywych kolorach
  2. Hamak z Nikaragui

    Wykonany ręcznie z mocnego sznurka, tkanego jak sieć
  3. Hamak Majów

    Duży, luksusowy, wykonany z delikatnej, bardzo elastycznej siatki, która dopasowuje się do różnych kształtów ciała.
  4. Hamak z Wenezueli

    Przypomina hamaki z grubego płótna, których używały wojska amerykańskie podczas II wojny światowej. Dziś wykonane są z nylonu z kolorowymi paskami.
  5. Hamak turystyczny

    Łatwy w montażu, przenośny i lekki
  6. Fotel hamakowy

    Choć nie jest idealny na popołudniową drzemkę, to świetnie nadaje się do czytania i spędzania czasu z najbliższymi.

Wszystkie te przedmioty świetnie sprawdziłyby się w mieszkaniu. Wystarczy znaleźć dwa punkty, do których można przymocować haczyki. Hamak można wykorzystać do zasłonięcia pokoju, montuje się go na specjalnym stelażu. Zajmuje on sporo miejsca, więc nie jest polecany do mniejszych przestrzeni. Hamak w kształcie fotela może być używany w mniejszej przestrzeni. Nie wymaga on dwóch uchwytów, ponieważ wisi na jednym drążku, który montujesz na haku sufitowym. Ten wiszący fotel dostępny jest również w wersji ze stelażem. Wygląda jak kokon z włókna syntetycznego, ale w środku ma dużą, pikowaną poduszkę.

Hamaki do pokoju w różnych stylach

Hamaki do pokoju to nie tylko miejsce do odpoczynku, ale także piękna dekoracja. Choć może się to wydawać trudne do wyobrażenia w eleganckim, klasycznym salonie, to jest to możliwe w pomieszczeniu urządzonym w stylu boho-skandia lub industrialnym. Huśtawkę można również wykorzystać do zastąpienia hamaka w sypialni dziecięcej.

  • Hamak do stworzenia pokoju w stylu boho

Boho to styl bohemy, który zawiera kolorowe tkaniny, dekoracyjne i frędzle, naturalne drewno, bambus, rattan i wiklinę. To sposób na stworzenie uczucia bycia na wakacjach na własnej, prywatnej plaży. Hamaki boho wykonane są z naturalnej bawełny i ozdobione ręcznie tkanym sznurkiem. Sznurek tworzy rodzaj "koronki", która luźno zwisa z hamaka. Dobrą alternatywą dla hamaka jest huśtawka wykonana na przykład z bambusa. Sprawi, że jasne wnętrza będą poparte prostymi, jasnymi drewnianymi meblami. Można się na niej zrelaksować, kładąc na niej poduszkę i koc.

  • Hamak do stworzenia pokoju w stylu industrialnym

Hamak na stelażu to świetna opcja dla loftów o dużych przestrzeniach. Można go ustawić w połowie przestrzeni i nie zajmie zbyt wiele. Postindustrialne lofty i duże lofty często mają strukturę sufitowych drewnianych belek, które można wykorzystać jako ramę do zawieszenia hamaka. Można je również wykorzystać do zawieszenia huśtawki lub hamaka, nawet bez wiercenia otworów na haki.

Hamak do pokoju dziecięcego

Dzieci uwielbiają huśtawki! Można też użyć hamaków-namiotów (tzn. Można się w nich schować, natomiast huśtawki wewnętrzne są świetne dla małych dzieci. Wyglądają jak worek z mocnego płótna z otworem. Zwisają z jednego haka, który jest przymocowany do sufitu lub belki stropowej, podobnie jak fotel. Wyobraź sobie, jak relaksujący byłby odpoczynek w hamaku z ulubioną książką lub zabawką!

Może chciałbyś spróbować? Proszę bardzo! Z pewnością wytrzyma on Twój ciężar. Jeśli Twój maluch woli do spania tradycyjny hamak, nie zostawiaj go samego. Nie będzie w stanie położyć się w hamaku bez ruchu. Wystarczy jedna chwila nieuwagi i jest gotowy do upadku.

Idealne miejsce do zawieszenia hamaka

Hamak można dodać do mieszkania, uzyskując dodatkowe miejsce do oglądania telewizji, leżenia, a nawet spania. Ważne jest, aby zastanowić się, gdzie hamak powinien być zawieszony i czy można go w tym miejscu zamontować. Dwie ściany powinny być jak najbardziej oddalone od hamaka, aby można było zamontować haki. Hamak najlepiej powiesić w rogu pomieszczenia. Hamak, który jest fotelem wiszącym ma mniej wymagań. Można go powiesić w dowolnym miejscu. Ważne jest, aby upewnić się, że hamak nie ogranicza Twoich ruchów w pomieszczeniu. Na przykład unikaj umieszczania go w pobliżu stołu. Wiszący hamak utrudni ustawienie posiłku. Powieś fotel w otwartych drzwiach i przymocuj hak do futryny. Możesz go wtedy zdjąć w każdej chwili.

Montaż hamaka krok po kroku

Hamak w sypialni to świetny sposób na reset i odpoczynek od domowych obowiązków. Jest to świetny sposób na relaks. Niektórzy uważają nawet, że może on zastąpić łóżko. Według niektórych delikatne kołysanie pomaga szybciej zasnąć i pozwala na głębszy sen. Czy to prawda? Różnicę będziesz mógł zauważyć sam. Jedno jest pewne: hamak w pokoju ma tak wiele zalet, że nie musisz czekać. A więc bierz się do pracy! Pokażemy Ci, jak krok po kroku go zamontować.

Będziesz potrzebował:

  • 2 haczyki na blaszce z metalu (do kupienia w marketach budowlanych lub sklepach żeglarskich)
  • 8 śrub z kołkami, które pasują do otworów w talerzu. Najlepiej zaopatrzyć się w nie jako cały zestaw.
  • 8 podkładek pasujących do otworów i śrub w płycie
  • Ołówek
  • Wiertło o średnicy pasującej do otworów w płytce
  • Wiertarka udarowa
  • Młotek
  • Śrubokręt lub wiertarka elektryczna
  • 2 stalowe karabinki (najlepiej o wytrzymałości do 500kg, takie, które przejdą przez haki).
  • Hamak

Mocowanie hamaka krok po kroku:

  1. Należy wyznaczyć dwa odległe punkty mocowania - nie mniej niż 3 metry. Montaż powinien być na wysokości 135 cm w tej odległości. Należy unikać ścian działowych!
  2. Umieścić płytę haka w punkcie i zaznaczyć ołówkiem miejsca, w których zostaną wywiercone otwory. Powtórzyć proces w drugim punkcie.
  3. Wywierć otwory w zaznaczonych punktach.
  4. W otwory wbić kołki rozporowe.
  5. Nałożyć podkładkę, blachę hakową i wkręcić śruby. Uważaj, aby ich nie przekręcić! To samo zrób na przeciwległej ścianie.
  6. Złóż hamak. Zmierz długość swoich lin i przywiąż je bezpiecznie do karabinków.
  7. Gotowe!

Dekoracja wnętrza z hamakiem

Hamak w pokoju to najlepsze miejsce na relaks w domu. Musi być tak. Hamak powinien mieć miękkie poduszki i koc, którym można się ciepło i wygodnie otulić. Dobrym pomysłem jest posiadanie w pobliżu niewielkiego mebla, takiego jak stolik czy komoda. Pozwoli to na położenie na hamaku książki lub kubka z ciepłym kakao bez konieczności wstawania. Można na nim postawić lampę stołową z efektownym kloszem lub w rogu ściany zawiesić girlandę świecących kul. Dzięki temu stworzysz relaksującą atmosferę. Ścianę, na której wisi hamak, możesz ozdobić piękną makramą lub oprawioną na niej galerią wakacyjnych zdjęć. Rośliny w doniczkach mogą posłużyć jako substytut wakacji. Można również rozważyć dywan lub dywanik jako opcję dekoracyjną. To świetny sposób na relaks i wyjście z chmur, aby ogrzać ziemię podczas noszenia bosych stóp.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz