Proponujemy przepisy na konfitury z wiśni!

image

Lubisz sezon letni i jego owocowe smaki? My również! Możesz spróbować je zakonserwować, zamykając je w małych słoiczkach. Dżem wi śniowy jest dostępny przez cały rok, nawet jeśli sezon na wiśnie jest krótki. Mamy dla Ciebie poradnik, dzięki któremu nauczysz się go robić samodzielnie!

Dżem wiśniowy i dżem to dwie różne rzeczy.

Odkryj więcej zdjęć

  • Kuchenne inspiracje
  • Przewodnik po zakupie samochodu
  • Przepisy

Zanim zaczniesz robić domowe przetwory warto zrozumieć różnicę między dżemami a konfiturami. Na sklepowych półkach widzimy dżemy z rabarbaru, wiśni, jabłek i śliwek. Jaka jest różnica między dżemem, marmoladą jabłkową a innymi przetworami?

Dżem powstaje z owoców i cukru. Można dodać substancje żelujące, ale nie polecamy ich ze względów zdrowotnych. W klasycznych dżemach głównym konserwantem jest cukier. Dżem będzie trwalszy, jeśli będzie zawierał więcej cukru, a mniej płynu. Dżem można zrobić w domu wykorzystując różne owoce. Na dżem świetnie nadają się truskawki, maliny brzoskwinie morele jagody pigwa czy morele.

Co to jest dżem? Dżem można rozpoznać po całych dojrzałych owocach i dużej zawartości cukru. Działa on również jako konserwant. Dżem robi się zwykle z 60 gramów cukru na każdy 1 kg owoców, ale dżem może być zrobiony z więcej niż 1 kilograma cukru. W gęstym syropie z cukru zanurza się i smaży całe owoce, nie pokrojone w plasterki. W postaci dżemu dostępne są również przetwory z gruszek i agrestu. Niektórzy robią nawet dżem z czerwonej cebuli.

Dżem wiśniowy: zrób go sam!

Odkryj więcej zdjęć

  • Kuchenne inspiracje
  • Przewodnik po zakupie samochodu
  • Przepisy

Wiele gospodyń domowych zastanawia się w okresie letnim, czy warto robić przetwory, aby przechować je na zimę. Czy kupowanie gotowych w sklepie nie jest tańsze i łatwiejsze? Oczywiście, że jest łatwiej. Czy jednak jest tańszy? Nie zawsze. Czy jest lepsze? Zdecydowanie nie!!! Wiele osób robi przetwory samodzielnie, ponieważ wie jakich składników użyć. Nie musimy się martwić o konserwanty i inne szkodliwe substancje. Zawsze lepiej i bezpieczniej będzie, gdy będziemy wiedzieć, co jemy. Do tego satysfakcja z robienia własnych przetworów jest bezcenna. Nie tylko dżem wiśniowy można zamknąć w słoiku. Sprawdź nasze przepisy na przetwory z aroniii winogron. Wypróbuj nasze pomysły na słoikową zieloną fasolkę.

Do wykonania tego przepisu będziesz potrzebować dżemu wiśniowego.

Odkryj więcej zdjęć

  • Kuchenne inspiracje
  • Przewodnik po zakupie samochodu
  • Przepisy

Dżem wiśniowy jest ulubionym daniem wielu osób. Ten przysmak jest dostępny przez cały rok. To świetny dodatek do kanapek, bułek, chałek i wielu dań wytrawnych, np. mięs.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu należy przygotować niezbędny sprzęt. Można też zrobić listę zakupów. Zawsze polecamy przygotowanie planu. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego chaosu, stresu i straty czasu. Co będzie potrzebne do zrobienia pysznego dżemu wiśniowego?

Produkty:

  • Czereśnie dobrej jakości (2 kg)
  • cukier (1,5 kg),
  • woda,
  • dodatki: cynamon, kardamon, cytryna.

Narzędzia:

  • Garnek z dużym dnem.
  • Drewniana łyżka do mieszania
  • kamieniarka,
  • Słoiki z nakrętkami

Dżem wiśniowy przepis

  1. Baza jest kluczowa w tworzeniu owocowego specjału. Do dżemu należy używać tylko najdojrzalszych i pozbawionych skaz czereśni.
  2. Owoce dokładnie umyj, a jeśli to możliwe, zrób to ręcznie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pestki zostały usunięte. Na rynku można znaleźć ręczną drylownicę, ale jeśli nie masz takiej możliwości, dobrą alternatywą będzie spinacz do papieru.
  3. Czereśnie są bardzo soczyste, więc możesz zebrać cały sok powstały w wyniku ich wydrylowania i dodać go do rondla razem z cukrem. Można też dodać sok z cytryny i podgrzewać na małym ogniu, aby powstał syrop.
  4. Owoce przełóż do dużego garnka. Unikaj używania małych garnków, w których czereśnie będą się piętrzyć. Najlepiej, jeśli będą dotykać dna.
  5. Gotuj owoce na małym ogniu. Co jakiś czas zdejmuj garnek z ognia i potrząsaj nim przez kilka minut, aby wiśnie nie przywarły do dna. Po 90 minutach dodajemy pozostały cukier i dalej gotujemy.
  6. Ponownie podgrzej wiśnie po odstawieniu ich na 5-8 godzin. Powtórz proces około trzy razy. Dżem jest gotowy, gdy wiśnie zaczną wypływać na powierzchnię.
  7. Gorący dżem przelej do umytych i wyparzonych słoików. Słoiki szczelnie zamknąć.

Czereśnie to typowo lipcowe owoce. Sezon na nie jest krótki, więc zamknij te pyszne jagody w słoikach i przechowaj je na zimę. Dżem wiśniowyjest łatwy do przygotowania i będzie smakował w każdym domu! Zapisz się na Westwing, jeśli chcesz mieć więcej wskazówek! Znajdziesz tam dedykowane kampanie, a także szereg inspiracji i porad, jak stworzyć piękny dom.

Poznaj wszystkie oferty i oszczędzaj nawet do 70%!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz