Butelkowa zieleń to kolor wyrafinowany i szlachetny. Nawet najmniej ciekawe wnętrza w jej towarzystwie nabierają szyku i elegancji. Głęboka, zmysłowa, z klasą... Wygląda oszałamiająco w połączeniu z odcieniami szlachetnych kamieni szlachetnych i błyszczących materiałów. Wtedy będzie błyszczeć niczym gwiazda. Poznaj jeden z najpopularniejszych kolorów tego sezonu, który szturmem zdobywa świat aranżacji wnętrz.
Nasi styliści wybrali dla Ciebie najpiękniejszy odcień zieleni. Czy wiesz, że zieleń ma właściwości terapeutyczne? Redukuje stres, uspokaja i relaksuje. Nie zawsze był to kolor pozytywny. W średniowieczu często kojarzony był z siłami zła. Później uważano, że wszystko, co zielone, jest toksyczne i jest oznaką zbliżającej się choroby. Prorok Mahomet był jednak w stanie rozpoznać pozytywne efekty i otoczył się tym kolorem. Wiele islamskich meczetów wyłożonych jest mozaikami w kolorze butelkowej zieleni.
Obecnie projektanci mody i wnętrz chętnie sięgają po tę tkaninę. Idealnie nadaje się do wieczorowych stylizacji, ponieważ jest elegancka i szykowna. Jest to kolor, który dodaje powagi i klasy, a także świetnie wygląda z drogą biżuterią. Nic dziwnego, że jest ulubionym kolorem brytyjskiej rodziny królewskiej. W czasach wiktoriańskich jego piękno zostało zauważone, gdy został użyty jako kolor dekoracyjnych zasłon lub tapet materiałowych w bogatych wnętrzach. Do dziś używany jest w angielskich pubach jako tkanina obiciowa dla miękkich, pikowanych Chesterfieldów.
Osiem lat temu szlachetny szmaragd został ogłoszony kolorem sezonu. Wtedy też rozpoczęła się jego kariera w świecie wnętrz. Popularność ciemnej zgniłej zieleni nie słabnie od tamtego czasu. Obok jaśniejszych odcieni, takich jak Greenery, kolor roku 2017 Instytutu Pantone, czy szałwia, mięta i inne kolory, jest to jeden z najpopularniejszych odcieni zieleni. Być może dasz się przekonać do stworzenia aranżacji z wykorzystaniem tego niezwykłego koloru. Zdziwisz się, jak odmieni się Twoje wnętrze. Stanie się bardziej eleganckie, luksusowe i przyjazne.
Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor pasuje do zieleni, butelkowa zieleń jest odpowiedzią. Pasuje do wszystkiego. Jest dość ciemna, więc warto ją rozjaśnić jaśniejszymi kolorami. Dobrze komponuje się z pudrowym różem, nude i ecru, ale także z beżem, czy modnym ostatnio taupe. Ciemniejsze kolory czynią go jeszcze bardziej zmysłowym i nadają mu wyrafinowanego wyglądu. Świetną parę tworzą odcienie fioletu, które fantastycznie prezentują się ze złotem. Szlachetne materiały podkreślają jej piękno, zwłaszcza błyszczące tkaniny, takie jak aksamit, satyna, welur i materiały dekoracyjne, takie jak szkło lub lakierowany metal. Naturalne surowce nadają jej łagodniejszego charakteru, więc można ją zestawiać z drewnem lub kamieniem, takim jak malachit. Oto niektóre z najlepszych zestawień:
Butelkowa zieleń i złoto
Szlachetne, bezpretensjonalne i luksusowe zestawienie. Te dwa kolory doskonale się uzupełniają. Te dwa kolory najlepiej współgrają ze sobą w salonie lub sypialni. Zieleń dominuje - na zasłonach, poduszkach, kocach - podczas gdy złoto jest dyskretnie dodawane jako gustowne akcesoria.Butelkowa zieleń z odcieniami różu
To połączenie dla tych, którzy nie boją się eksperymentować. Rezultat jest spektakularny, więc warto zaryzykować. Myślisz, że te kolory pochodzą z różnych bajek, czy nie? Masz rację! Butelkowa zieleń jest zmysłowa, ciężka i romantyczna. Pudrowy róż jest lekki i romantyczny. Tworzą oszałamiającą parę, zwłaszcza gdy są używane na aksamitnej tapicerce lub dywanikach z geometrycznymi wzorami. Koral lub fuksja to również piękne odcienie różu.Butelkowa zieleń i fiolet
Burgund, fiolet lub fuksja... wszystkie odcienie fioletu w połączeniu z butelkową zielenią tworzą oszałamiający zestaw teatralny. Używaj ich jednak oszczędnie i z umiarem.Butelkowa zieleń i ecru
Ciemna butelkowa zieleń i beż pięknie ze sobą kontrastują. Wzory te będą świetnie wyglądać na tapetach z kwiatowymi wzorami lub na tkaninach.Butelkowa zieleń z żółciami i pomarańczami
Nie jesteś fanem żółtego z nutą brązu lub szarości? Jeśli nadal nie jesteś przekonana do musztardowego koloru, wypróbuj go w połączeniu z butelkową zielenią. Będziesz w stanie dostrzec jej piękno w tak zachwycającym towarzystwie.To propozycja dla miłośniczek zmysłowych, kobiecych aranżacji w stylu glamour. Butelkowa zieleń została tu połączona z głębokim odcieniem fioletu o aksamitnym i satynowym wykończeniu. Efekt? Mroczna, tajemnicza sypialnia w odcieniach kamieni szlachetnych. Złote akcenty rozjaśnią ten styl.
Można powiedzieć, że butelkowa zieleń to kolor uniwersalny. Pasuje nie tylko do klasycznych, stylowych wnętrz czy eleganckiego glamour. Dobrze współgra z naturalnymi materiałami i surowym wystrojem. Sprawdzi się w stylu industrialnym w połączeniu z czernią, postarzanym drewnem i czerwoną cegłą. Dobrze komponuje się z ciemnymi meblami w stylu vintage lub z bielonymi drewnianymi podłogami, nadając rustykalny wygląd. To podstawa we wnętrzach urządzonych w tropikalnym stylu - tapety w botaniczne wzory, tkaniny z zielonymi wzorami, a także żywe rośliny w doniczkach to must-have tego sezonu.
Stopniowo i z rozwagą. Nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę. Kilka dodatków, tkanin czy dekoracyjny plakat oprawiony w piękną ramę może nadać wnętrzu zupełnie nowy wygląd.
Popularne są te z tkaniną w kolorze butelkowej zieleni. Miękkie aksamity są wykorzystywane do tworzenia sof, foteli i szezlongów, które wyglądają stylowo. Najlepiej wyglądają ze złotymi wykończeniami i akcesoriami, które rozjaśniają aksamitne tkaniny i podkreślają ich połysk.
Często decydują o ostatecznym wyglądzie wnętrza. Dobieraj je z rozwagą i wyczuciem. Akcenty w kolorze butelkowej zieleni podkreślą elegancję każdego wnętrza. Zasłony, dywany, pledy czy poduszki będą bardziej widoczne - mogą śmiało konkurować z zielonymi ścianami - nawet w jaśniejszym odcieniu, takim jak seledyn czy pistacja. Drobniejsze dodatki, takie jak abażury, szklany wazon czy ceramiczne akcesoria, sprawdzą się bardziej dyskretnie, ale i efektownie.
Aksamit, zamsz lub satyna z delikatnym połyskiem będą najpiękniejsze. Subtelnie załamują one światło, a kolor jest bardziej wyrazisty. Nie oznacza to, że należy unikać tkanin o matowym wykończeniu, ale butelkowa zieleń na takich tkaninach będzie mniej świetlista.
Chociaż jest to chłodny kolor, butelkowa zieleń ma w sobie dużo ciepła i przytulności. Ma taki sam efekt jak wszystkie chłodne kolory, ponieważ optycznie powiększa wnętrze. Ale uwaga, jest bardzo ciemny i głęboki. Jeśli planujesz pomalować tym kolorem całą ścianę, zrównoważyć go wybierając meble w jaśniejszych odcieniach lub dodając jaśniejsze akcesoria. Zaaranżuj oświetlenie, aby rozjaśnić pomieszczenie. Może stać się zbyt ciemno. Bezpieczniej jest pomalować ścianę małego pokoju, a następnie ozdobić przeciwległą ścianę tapetą z botanicznymi wzorami. W końcu butelkowa zieleń to kolor natury.
Butelkowa zieleń uspokaja nerwy i koi. Butelkowa zieleń dodaje energii i optymizmu w połączeniu z jaśniejszymi kolorami. Wszystko zależy od tego, z jakimi kolorami ją zestawimy i jak ją wykorzystamy. Oto kilka pomysłów na udekorowanie salonu na zielono, sypialni na zielono i kuchni w odcieniach tego koloru.
Natura to butelkowa zieleń. Chcesz stworzyć dżunglę w swoim domu? Wybierz piękne botaniczne tapety lub poduszki z motywami dżungli i oczywiście tropikalne palmy. Niech przestrzeń mieszkalna zostanie opanowana przez egzotyczne rośliny. Gwarantujemy, że nawet jeśli słupek rtęci na termometrze spadnie poniżej zera, atmosfera pozostanie gorąca. Dodaj do aranżacji różowe elementy, a całość nabierze lekkiego, frywolnego charakteru.
Delikatne kolory, naturalne materiały, intymne oświetlenie... W tym sezonie sypialnia ma być oazą spokoju nawiązującą do natury. Jako dodatki wykorzystaj szyszki i konary o pięknych kształtach, a także plecione kosze. Stwórz żywą ścianę z zielonym mchem i narzutą w szmaragdowym kolorze. Czy czujesz już zapach lasu?
Butelkowa zieleń świetnie wygląda w kuchni. Połącz fronty w głębokim odcieniu zieleni z matowymi czarnymi wykończeniami i drewnianymi blatami. Jeśli na ścianie wyeksponujesz naturalną cegłę, kuchnia nabierze rustykalnego i przytulnego charakteru. Jeśli lubisz lżejsze aranżacje, wybierz jasne fronty i dodatki w kolorze miedzi i skontrastuj je ze ścianą w kolorze butelkowej zieleni. A co powiesz na lampę wykonaną z zielonych butelek? To chyba najlepszy kolor na akcenty.